V indickom Dillí.
V metropole, kde sa tenisti chystajú na víkendovú baráž o Svetovú skupinu proti domácemu výberu.
V mieste kontrastov, kde žijú na uliciach celej rodiny, pričom len kúsok od nich stoja luxusné sídla boháčov.
Podobné rozdiely možno nájsť aj v dejisku daviscupového zápasu. V jeho útrobách sú špinavé priestory plné prachu - a len pár metrov vedľa upravené miestnosti slúžiace oficiálne účely barážového zápasu.Pri vchode na centrálny kurt víta ošumelá cedule, samotný dvorec však pôsobí moderne.
"Bol som v Argentíne, Kazachstane či Paraguaji, ale toto je určite najväčší exotika," povedal kapitán Jaroslav Navrátil, ktorý je u českého výberu desiatou sezónu.
Nad centrálnym kurtom v tenisovom komplexe r ádžom Kumar Khanna, kde sa stretnutie odohrá, občas preletí papagáje.Na ulici je možné stretnúť kravy či túlavé psy.
Do India už nikdy!
A aj za múrmi areálu sa rozlieha všadeprítomné trúbenie klaksónov. "Kto ho nemá, ako by nebol," zhrnul najmladší člen slovenského tímu Adam Pavlásek.
V meste, kde sa dopravné predpisy berú ako nezáväzné odporúčania, je klaksón zásadný pomôckou všetkých vodičov. "Je obdivuhodné, že sa tu nikto nenabourá," začudoval sa Jiří Veselý, ktorý je prvýkrát v českom výbere jednotkou.
Aj preto sú zážitky z miestnych ciest skôr úsmevné, to indická každodenná realita vzbudzuje väčší chmáry. "Človek vidí na uliciach celej rodiny s malými deťmi pod mostom. Normálne tam býva.Až tu si uvedomíme, ako sa u nás máme skvele, "rozpráva Veselý.
Pavlásek navštívil Indiu už vlani v ok tóbri, kedy v krajine strávil 14 dní kvôli dvom menším turnajom. "Jazdili sme školskými autobusmi. Nastupovali sme na ulici medzi ľuďmi a psami, potom nás tam bolo dvadsať tenistov, boli sme Narvan, "spomínal.
Vtedy takisto opatrne volil z ponuky jedál, vyhýbal sa exotickým pokrmom. "Bol som stále na štyroch jedlách. Špagety s kečupom, suché kura s ryžou a podobne. Trochu som schudol, "obzeral sa.
Vtedy sa zaprisahal: Do Indie už nikdy!
"No, časy sa menia," pousmial sa v stredu po tréningu.